<< Tagasi

Sarjast

Sarja alge pärineb Kullamaalt, kus aastatel 2004-2005 korraldati igal sügisel terviseportlastele ja peredele ühine rattamatk-võistlus. Kullamaa on pikkade sporditraditsioonidega vald, mis piirneb Marimetsa rabaga.

2005. a sündis MTÜ Marimetsa Sõprade Seltsil idee luua jalgrattavõistluste sari ja 2006. aastal asuti korraldama sarja valdades (Kullamaa, Palivere, Risti (Piirsalu) ja Martna), mis piirnevad Marimetsa rabaga. Neli esimest aastat kandis sari nime Rakser Marimetsa Kapp ja seda tulenevalt toetaja nimest – RakserSport.

Alates 2007. a toimusid rattakrossid ka Paralepas ning 2008. a Matsalus. Aastast 2010 toimusid rattakrossid paaril aastal ka Noarootsis ja alates 2011. a on sarja etapid igal aastal toimunud ka Märjamaal.

Alates 2009. aastast on sarja peakorraldaja MTÜ Jalgrattaklubi Paralepa, mis on andnud hoogu juurde Marimetsa Kapp kiirele arengule

Aastal 2012 toimus sarja laienemine Lääne-Eesti kümneetapiliseks maastikurattasarjaks ning etapid toimusid ka Harjumaal ja Lääne-Eesti saartel. Lisandusid Ruila, Hiiumaa ja Vormsi rattakrossid.

Etappe sai aga liiga palju ning järgmisel aastal jätkati kaheksaetapilisena. Langesid välja Martna ja Paralepa.

Aastal 2014 liitus maastikurattasarjaga Saaremaal ka juba varasemalt toimunud Karujärve rattamaraton. Sellises koosseisus on sari jätkunud viimased kolm aastat.

Jalgrattaspordi propageerimise nimel on sarjas osalenud mitmed jalgrattaspordi legendid nagu Jaan Kirsipuu, Riho Suun, Kalev Vist ja Sigvard Kukk. Nende soovitus korraldajatele on jätkuvalt hoida senist joont – mitte kasvada osalejate arvult ja raskusastmelt Samsung EC sarja sarnaseks.

Sari on muutunud järjest populaarsemaks ja kasvanud aasta-aastalt. Sarja võistlustel korraldatakse rattasõite kõigile soovijatele. Väikesed TILLUD saavad tunda osalemisrõõmu ja sarnaselt issile-emmele teha oma esimesed võiduajamised.

Tilludel aega ei võeta, kõik on võitjad!  Lastesõitudel on distantsid 1 ja 2 kilomeetrit. Põhidistantsidel arvestatakse enamuse soovidega ning sõita saab lühemat, kõigile jõukohast distantsi või proovida oma vastupidavust pikal, kuni 50 kilomeetri pikkusel rattamaratonil.

FixusSport Marimetsa Kapp on kogu pere spordiüritus !