<< Tagasi

PAL-KLAAS PALIVERE XIII RATTAMARATON

Toimumise aeg

P 4.08

Toimumise koht

Palivere

PÕHIDISTANTS PIKK

36 km - 12:00 - Stardiprotokoll

PÕHIDISTANTS LÜHIKE

15 km - 13:00 - Stardiprotokoll

LASTESÕIDUD 2km

2km - 11:00

LASTESÕIDUD 1km

1km - 11:09

Üldinfo

Rajatutvustus 30. juulil:

Pal-Klaas Palivere Rattamaratoni rajatutvustus toimub 30. juulil kell 18.00.

Kogunemine ja start Pikajalamäelt Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskusest.

Ajakava 4. augustil:

10:00 – 11:30 – põhisõitudele registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine
10.00 – 10.45 – lastesõitudele registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine
10.45 – lastesõitude tutvustussõit
11:00 – lastesõitude (2 km, 1 km ja 0,4 km) stardid
12:00 – põhisõidu (36 km) distantsi start
13:00 – põhisõidu lühikese (15 km) distantsi start
14:45 – lastesõitude autasustamine
15:00 – põhisõitude autasustamine

TULEMUSI NÄED VEEBIS http://registreeri.paralepa.ee/online 

Pika raja kirjeldus:

Palivere etapi rada algab ja lõppeb Pikajalamäelt Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskusest. Esimesed 3-4 kilomeetrit kulgevad Pikajalamäe suusa- ja discgolfi radadel. Kohe alguses on mitu järsku tõusu ja langust. Edasi kulgeb rada üle Taebla jõe Palivere männimetsa ja sealsetele mägedele. Kaameli küürud ja muud põnevad kohad ei anna jalgadele puhkust. Mägedes kulgeb rada ligikaudu 4,5 kilomeetrit, peale mida suundub tehasest (Pal-Klaas, Nordic Lumber, Tradex jne.) Kaasiku suunas. Raja äärde jääb vana liivakarjäär, mida kohalikud kutsuvad Bassuks. Nüüd oleme jõudnud Marimetsa raba valdustesse. Enne tõsisemaid katsumusi läbitakse esimene ja ainukene joogipunkt. Looduskaitsealal ootavad hingematvalt kaunid vaated kui ka tehnilised kohad, kus ringi vaatamiseks väga palju aega ei jää. Mõned kilomeetrid kruusa ja metsateid, ning jõutakse uue ning kõige tehnilisema lõiguni. Lõik ühendab Marimetsa raba äärse metsa ja Kaopalu karjääri. Sellesse lõiku jääb ka teine Taebla jõe ületus. Kui läbitud on ligikaudu 27 kilomeetrit ja paljud hakkavad ootama finišijoont, suundub rada hoopis mööda Jussi & Mati singlit Jaakna kruusakarjääri. Ka see lõik on väga tehniline ja paneb laiemate lenksudega rattad keerulisse olukorda. Lisaks väga ebatasased maastikud ja raieslangid. Jaakna karjäärist suundub teekond läbi Kaopalu karjääri tagasi Turismi – ja Tervisespordikeskusesse. Jäävad veel Liini tõus ning Karumägi ja ongi kaua oodatud finiš. Distantsi pikkuseks on esialgu planeeritud 38-39 km.

Pühikese raja kirjeldus:

Lühem rada algab ja lõppeb nagu pikemgi Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuses Pikajalamäel.
Esimesed kilomeetrid kulgevad täpselt pikema sõidu jälgedes Pikajalamäe suusaradadel, edasi üle Taebla jõe, Palivere mägedesse. Esimene hargnemine toimub enne nn. Kaamelimägesid ja keerab otsa Palivere aleviku poole tagasi.
Natukene üle mägede kulgemist ja jälle ots Kaasiku poole.
Möödutakse Palivere tehasest (Pal-Klaas, Jansapuit jne.), endisest liivakarjäärist, mida kohalikud kutsuvad Bassuks. Natukene ilusaid metsateid, sihte ja kraaviäärt, lisaks natukene kruusateed. Kui on läbitud umbes 8 kilomeetrit, jõuab sõit esimese ja ainukese joogipunktini sellel rajal.
Nüüd ongi suund tagasi Pikajalamäele. Tagasiteel sõidetakse veel läbi tehase territooriumi. AS Pal-Klaas ja Jansapuit OÜ tootmishoonete eest läbi.
Natukene Palivere metsa, Taebla jõe ületus ja mööda laudteed tagasi Pikajalamäele. Viimased pikad tõusud ja ongi kaua oodatud finišijoon.

https://www.relive.cc/view/g37660639165

Palivere rajakaart pikk ja lühike koos:

https://drive.google.com/open?id=1jkI03RmXOhBW3Ex4mHUNrXSvQ02bOMhG&usp=sharing

HEAD SÕITU KÕIGILE!

Võistluspäeval on teeserva paigaldatud suunaviidad „Marimetsa Kapp STARTI“

 

Korraldaja kontaktid

Virgo Raadla

virgoraadla@gmail.com

56644708