<< Tagasi

Karujärve XI rattamaratonil kehtivad terviseameti nõuded

Alates 26. augustist laienesid COVID tõendi esitamise kohustus kõigile stardikoridori sisenevatele võistlejatele alates 18. eluaastast.

Piirangud ei laiene stardilinnakule ja võistlejate kaaslastele.

Kõigil stardikoridori sisenejatel tuleb ette näidata üks alljärgnevatest:

  • – COVID vaktsiinipass
  • – läbipõdemise tõend
  • – negatiivne test, mis on tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt järgmistel tingimustel:
  1.  1. Tervishoiuteenuse osutaja juures:
    • a)SARS-CoV-2 RT-PCR test. Kehtib 72 tundi.
    • b)SARS-CoV-2 antigeen-RTD (kiirtest). Kehtib 48 tundi.
  2.  2. Üldapteegis tehtud enesetestimiseks mõeldud kiirtest vastavalt Terviseameti juhistele (SARS-CoV-2 antigeeni määramiseks mõeldud kiirtestide kasutamine kontrollitud enesetestimiseks apteegis): https://www.terviseamet.ee/et/COVID-19-trukised. Kehtib 48 tundi.
  3.   3.Karujärvel võistluskeskuse parklas tervisehoiutöötaja poolt tehtav kontrollitud enesetestimine kiirtestiga.

Palume aegsasti kohale tulla, sest nii tõendite kontroll kui kiirtesti tegemine võtab paratamatult aega. Palume ka valmis olla esitama isikut tõendavat dokumenti. Kohapeal on võimalik teha COVID-19 antigeeni kiirtest hinnaga 5€ (tasumine sularahas)

Osalejad, kes plaanivad esitada negatiivse testitulemuse, on võimalus test teha juba enne üritusele tulekut vastava teenuseosutaja (https://    koroonatestimine.ee/patsinedile/tasuline-testimine/) juures. See tähendab, et inimene võib apteegis teha apteegipersonali juhendamisel enesetestimiseks mõeldud SARS-CoV-2 antigeen-RTD testi (antigeeni kiirtesti). Apteek väljastab inimesele negatiivset testitulemust tõendava dokumendi, mis on siseriiklikult korduvkasutatav kehtivusega 48 tundi.

Peale tõendi kontrolli või kiirtesti läbimist saab osaleja käepaela, millega pääseb stardikoridori.