<< Tagasi

Haapsalu XII Triatlon

Pühapäeval, 23.juulil, toimus Haapsalus Vasikholmi mererannas Haapsalu XII Triatlon. Võisteldi nii individuaalarvestuses kui ka teatetriatlonis.

Võistlus päeva alustasid lapsed kell 12.00. Põhidistantsi start oli 13.00. Triatloni distantsideks oli 350m ujumist, 23km rattasõitu ja 4,5km jooksu. Lastetriatloni oli ujumist 75m, jooksu 2,4km ning jooksu 400m. Osalejaid oli kokku 81.

Lastetriatloni lõpetas 10 osavõtjat. Esimeseks tuli Ott Rahuvarm, kellel kulus raja läbimiseks 8 minutit ja 8 sekundit.  Poiste arvestuse teine, Sander Jaaska, ületas finišijoone viiendana ajaga 9:28. Kolmas poiss, kes poodimile pääses oli Richard Parts ajaga 9:52.

Tüdrukute kiireim oli Johanna Lauri ajaga 8:17. Talle Järgnes Simona Ladva ajaga 9:11. Kolmanda tüdrukuna ületas finišijoone Anete Pärnits ajaga 11:27.

Ka lastetriatlonil oli võistlemas üks tandem, Andero Vikerbau (ratas, jooks) ja Annabel Kaasik (ujumine), kes ületasid finišijoone teisena.

Põhidistantsi esimeseks tuli ka eelmisel aastal võitnud endine profirattur Timmo Jeret ajaga 57:37. Teisele kohale tuli Pavel Grigorenko (21CC Triatloniklubi), kaotades võitjale 3 minutit ja 32 sekundit. Kolmanda koha saavutas Läänemaa ning korraldajaklubi, Jalgrattaklubi Paralepa, esindaja Taavi Lehemaa ajaga 1:01:31.

Teine koht, Pavel Grigorenko, saavutas kiireima aja ujumises, milleks oli 6 minutit ja 33 sekundit. Esimene koht, Timmo Jeret, krabas aga parima rattasõidu aja, 33:44, ning parima jooksuaja, 15:21, millele jäi kolmanda koha jooksuaeg alla vaid 2 sekundi võrra.

M16 vanuseklassi läks kaksikvõit 21CC Triatloniklubi liikmetele. Esimeseks tuli üldarvestuses 9. Ralf Marcus Laiva (21CC Triatloniklub) ajaga 1:07:20. Teiseks Karl-Kristjan Saar (21CC Triatloniklubi) ajaga 1:18:31, kaotades enda vanuseklassi esimesele 11 minutiga. Kolmandaks tuli M16 vanuseklassis Mikk Bauer ajaga 1:21:52.

M45 vanuseklassi esindajatest oli kiireim üldarvestuse 10. Kohale tulnud Gert Saamann (Joka), ajaga 1:07:25. Talle järgnes kohe ka vanuseklassi teine koht Aivo Traks ajaga 1:07:37. Kolmandale kohale tuli Ivo Kivastik ajaga 1:09:55.

Naiste esimene, Kristiina Kõiv (21CC Triatloniklubi), lõpetas ajaga 1:14:27. Teine naine ületas finišijoone veidi üle minuti hiljem, Kaisa Poller (Lival Sport), ajaga 1:15:41. Ning kohe tema järel saabus ka kolmas naine, Kaity-Marin Tiitmaa (21CC Triatloniklubi), ajaga 1:16:09.

Ka N40 vanuseklassil jätkus esindajaid. Esimene oli rootslane Pille Kustov (Karlstad Triathlon) ajaga 1:18:47. Talle järgnesid Inge Reiman, 1:20:47 ja Kristel Prikko, 1:22:29.

N16 vanuseklassi üks ja ainuke esindaja oli Mariangela Boitšuk (Kalevi Ujumiskool), ajaga 1:18:37, olles naiste seast viies ning üldarvestuses 41. Noor tüdruk üllatas ujumise tulemusega, kus väljus ta veest ajaga 7:38, saavutades sellega ujumise arvestuses kuuenda koha.

Osales ka neli võistkonda. Esimese koha neljast sai korraldajate esindajad, ehk Jalgrattaklubi Paralepa tiim koosseisus Ilmar Volmer (ujumine), Jaanus Nõmmisto (ratas) ja Madis Lehismets (jooks), tulemuseks oli  1:02.

Tiimide teise koha sai Pro Teami võistkond Ninanuki, koosseisus Tauri Narits, Allar Karu, Maria Stien Roomets, ajaga 1:02:09 ehk jäädes esimesele tiimile alla 9 sekundiga.

Viimase poodiumikoha hõivas Panga küla tiim, kuhu kuulus Virge Tiik, Simmo Kahem ja Ly Märss. Ajaks oli neil 1:03:45.

Kaugele ei jäänud ka esimese ja viimasena joone alla jäänud Nimeta tiim koosseisus Eric Mathias Hein, Üllar Mikk ja Sander Kabur.

Triatloni korraldaja oli Jalgrattaklubi Paralepa.