<< Tagasi

Maastikurattasari Fixus Marimetsa tõi hooaja avastarti üle 750 osaleja

22.05.2016

P R E S S I T E A D E

Ruila viies rattamaraton tõi Lääne-Eesti maastikurattasari Fixus Sport Marimetsa Kapp tänavuse hooaja esimesele etapile ligi 750 osalejat. 37 ja 23 kilomeetristel põhidistantsidel startis kokku veidi üle 600 ratturi. Erineva pikkusega lastesõitudel osales 150 last. Perevõistkondi oli rajal 41.

Üks korraldajaist Ailar Ladva rääkis, et nõnda suur osajelaskond tuli temalegi meeldiva üllatusena. „Eelregistreerimiste põhjal ei oleks nii suurt hulka rahvast osanud oodata,” ütles Ladva. Ta lisas, et võistluste sekreteriaadil oli hommikul kõvasti tööd, sest paljud olid jätnud registreerimise võistluspäeva hommikusse.

Ruila etapi rajameister Vaido Romulus ütles, et ohutust silmas pidades vähendati tänavu kruusateede osakaalu. Rohkem metsa- ja põlluteed muutis raja ohutumaks. „Võistlejate äpardused piirdusid peamiselt kummi- või ketipurunemistega, suuri kukkumisi ei olnud,” nentis Romulus.

Ruila viienda rattamaratoni 37 km sõidu võitis endine tippsuusataja Raul Olle (A&T Sport) ajaga 1.19,12. Koos Ollega veeres üle finišijoone tema klubikaaslase Magnus. Olle ütles, et koos Krusemanniga saadi jälitajatelt eest ära seitsmendal kilomeetril. „Lõpus leppisime kokku, et üksteise vastu finišit tegema ei hakka, ikkagi sama klubi mehed,” lisas Olle.

Nii Olle kui ka Krusemann kiitsid Ruila rada. „Lühike, kuiv, tasane ja kiire,” iseloomustasid nad. Kolmandana lõpetanud Rivo Pajur (Veloplus Torq ProTeam) kaotas esimestele minut ja 31 sekundit.

Parim naine oli ajaga 1.33,27 ja üldarvestuses 137. kohal lõpetanud Liis Grünberg (Porter Racing). „Enne starti lootsin, et medali võiks ikka saada,” ütles Grünberg. Ta lisas, et Ruilale iseloomulikud kiired ja lihtsad rajad ei ole tema jaoks. „Olen harjunud tehniliste ja aeglaste sõitudega,” selgitas Grünberg.

23 kilomeetrise distantsi võitis Rait Ärm ajaga 50,05 (Porter Racing). Talle järgnes klubikaaslane Rando Marten Evendi. Kolmas oli Matvei Tarassov (NRK).

Lääne-Eesti maastikurattasarja Fixus Sport Marimetsa Kapp peakorraldaja on Paralepa jalgrattaklubi.

Fixus Sport Marimetsa Kapp järgmine etapp sõidetakse 12. juunil Märjamaal.

Info ja registreerimine: http://www.marimetsakapp.ee
Tagasiside: mk@marimetsakapp.ee
Jälgi meie tegemisi Facebook’is: https://www.facebook.com/MarimetsaKapp

LISAINFO
Jaan Saviir
Tel: 5026247
E-post: jaan@hts.ee

Koostaja
Kristjan Kosk
Tel: 5186789
E-post: kosk.kristjan@gmail.com