<< Tagasi

Ruila VI rattamaraton

Lääne-Eesti maastikurattasari Fixus Sport Marimetsa Kapp uus hooaeg sai veerema lükatud suurte kiiruste, tolmuse tee ja tulikuuma päikesega. Seda kõike pakkus Marimetsa Kapp 2017  I etapp,21.mail Ruilas. Väikese koha suurt huvi ürituse vastu näitas  Ruila kool, stardis  oli pea terve koolipere.

Võistlusel oli kaks põhidistantsi, 40km ja 25km. Pikema distantsi start anti kell 13,00 ja lühemale distantsile  kell 13.40. Mõned südikamad, kelle vanus lubas, sõitsid soojenduseks ette lastesõidu, said dopinguks Väikse Tomi jäätise ning seejärel siirdusid 25km pikkusele distantsile.Stardid anti Ruila Kooli spordiväljakult.Võistlusrajad valmistas ette,märkis,kooskõlastas  ja puhastas Ruila kohalik aktiiv, etapikorraldaja ,Vaido Romuluse, eestvedamisel

Rada oli Lääne-Eestile omaselt tasane, kuid mitte tingimata kerge, läbis vahelduva pinnasega põllumaid, kruusa-ja metsateid.

Pika distantsi lõpplhaendus tuli tasavägiselt, võitja selgus viimastel meetritel. Silver Schultz(M) edestas finisijoonel kõige napimalt Joonas Maanurme(M40).Finisijärgses usutluses arvas Joonas,et teda oleks aidanud veidi pikem lõpusirge.Kaks meest eraldusid teistest umbes 15km enne lõppu  ja suuremale seltskonnale jäi üle võidelda  vaid madalaima poodiumi koha eest. Finisis  oli neist kiireim Meelis Rebane(M40)

Esimese läänlasena  pikal distantsil  ületades finisijoone 49. Üllar Petrovits. 123.  finiseeris pika distansti esimene naine, Marianne Palusoo, kaotust üldvõitjale kogunes 14 minutit.Pika distantsi läbis kokku 20 vinget naist.

Kui pika distantsi lõpplahendus tuli pingelises finisiheitluses  , siis lühema distantsi parimad panid jõuvahekorrad paika juba veidi varem. Esimesed 15 kohta vallutasid M16, M12 ning M14 vanuseklasside ratturid, finiseerides 5 minuti vältel.  Võitjaks tuli 10 sekundilise edumaaga Rando Marten Evendi(M16) Porter Racing klubist, teine ja kolmas koht läksid Nõmme Jalgrattaklubile , teine  Matvei Tarassov(M16)  ja kolmas  Kevin Kardo Kõiv(M16). Parimad naised lühemal distantsil, üldjärjestuses16. ja 17. , Kristel Sandra Soonik (N16) ja Elina Tasane (N16).

Suurt tähelepanu pälvisid lastesõidud.Vastavalt vanusele, läbisid lapsed kas 1km või 2km pikkuse distantsi.

Laste 1km pikkuse sõidu poiste kolm esimest oli Oskar Lemloch Nõmme Rattaklubist, Karel Ligi ja Trevor Aola SK Pärnu Kalevist. Kolm esimest neiut olid Lisette Linnas Porterracing klubist, Kertu Mitt JSK Rave’st ning Maiken Konga

Laste 2km sõidus näitas tavaliselt võidutsevatele poistele koha kätte üks tubli neiu, Lauren Pohl. Kümme sekundit hiljem ületas finišhijoone ka esimene poiss, Riko Tammepuu Nõmme Rattaklubist. Poiste teise ja kolmanda poodiumikoha pälvisid vastavalt Ralf Hürden ja Nico-Sverre Hännikäinen Pärnu Kalevi spordikoolist. Teine tüdruk,  Loore LemlochNõmme Rattaklubist, lõpetas üldjärjestuses neljandana  ning napilt napsas neiude kolmanda koha Mariann Koik Porterracing klubist.

Kel veel vanust ja pikkust  eelnenud distantsideks ei jätkunud pandi stardi- joonele emmede-isside käevangus ning koos kimati suurele liumäele ring peale. Kes tegid suurema töö jooksujalul,  kel aitasid kaasa abirattad, kel ema julgustav käsi seljal. Rada sai läbitud kõigil ning diplomi, jäätise ja tasuta liulaskmise vääriline oli igaüks.

Järgmisena ootab Fixus Marimetsa Kapp ja Paralepa JK teid Märjamaal juba 11. juunil.