<< Tagasi

Karujärve X juubeli-rattamaratonil võidutsesid Kaspar Neemesto ja Indra Kutser

Fixus Marimetsa Kapp sarja hooaja eelviimane Karujärve X rattamaraton sõideti Saaremaal. Laupäeval võttis Karujärvel rattureid vastu tugev tuul, kuid vihmahoiatusega pidas vastu õhtuni. Karujärve tuntud rattaradadele oli tulnud üksteisest mõõtu võtma või lihtsalt sportimist nautima ligi 300 ratturit.

48 kilomeetri pikkusel põhidistantsil oli teistel eest ära sõitnud ja finišeeris uhkes üksilduses Saaremaa mees Kaspar Neemesto (ProShop Team) ajaga 1:49:35. Tihedas finišiheitluses lõpetas teisena Kristo Sepp (ProShop Team) ajaga 1:50:36 ja vaid sekund hiljem ületas finišijoone Ken Post ajaga 1:50:37. Väga tugeva sõidu teinud Virgo Karu M50 vanuseklassist lõpetas noorte meeste järel neljandana.

Naistest ei olnud pikal põhidistantsil seekord vastast Indra Kutserile (CFC), kes lõpetas sõidu ajaga 2:11:28. Teiseks tuli Maris Lillep (Redbike Wilo) ajaga 2:12:04 ja kolmanda koha saavutas Katrin Oolmets (RedBike-Wilo) ajaga 2:18:26.

Lühike distants oli Karujärvel seekord 23 kilomeetri pikkune ning distantsil võidutsesid M14 vanuseklassi kuuluvad poisid. Esikoha saavutas Marten Mööl (Nõmme Rattaklubi) ajaga 52:55. Teisena lõpetas Elar Smirnov (Jalgrattaklubi Paralepa) ajaga 52:57 ja kolmandana finišiheitluses Kaspar Jakobsoo (Nõmme Rattaklubi) ajaga 52:59.

Lastesõitudes ei olnud vanemate poiste rattasõidul taaskord vastast Oskar Lemlochile, kes lõpetas sõidu ajaga 3:38. Teisena ületas finišijoone Steven Sumberg ja kolmanda koha võitis Kevin Teeäär (Nõmme Rattaklubi). Tüdrukutest oli võidukas Kertu Mitt (Pärnu Kalev), kes lõpetas ajaga 4:00. Tüdrukutest teisena finišeeris Lisette Linnas (Porter Racing) ja kolmanda koha saavutas Melissa Kivi (Hawaii Express Kuressaare).

Nooremate laste sõidul võidutses poiste konkurentsis Uku Übner (Nõmme Rattaklubi) ajaga 2:15, kellele järgnesid Mairold Kivi (Hawaii Express Kuressaare) ja Hans Hendrik Orav (Porter Racing). Tüdrukutest oli kiireim Mia Elisabeth Sild ja teisena lõpetas Sandra Eensoo.

Lastesõitudele pani punkti tillusõit, millel nautisid esimesi võistluselamusi 16 pisikest ratturit. Kõik olid võitjad ja auhinda väärt.

Naiskondade arvestuses võidutses Karujärvel Redbike Team Naised, parim võistkond oli Pro Shop Team.

Kõikidelt põhisõitudelt tulnud ratturitelt jagus kiidusõnu rajameistritele – väga mõnus ja nauditav rada, mida üle kahe aasta sõideti Karujärvel jällegi Fixus Marimetsa Kapp rattasarjas.

Fixus Marimetsa Kapp selle hooaja viimane etapp ootab osalejaid 4.oktoobril Haapsalus, Paralepa rattaradadel 😊