<< Tagasi

Fixus Marimetsa Kapp 2019 hooaeg lõpetati Paralepas

Aeg-ajalt pilve tagant piiluva päikese ja harvade vihmahoogude saatel peeti 8. septembril Paralepa VII Rattamaraton, mis oli ühtlasi Fixus Marimetsa Kapp 2019 viimaseks osavõistluseks.

Pika põhidistantsi, pikkusega 38 km, võitis meeste seas Gert Kivistik, ajaga 1:18.45 (Hawaii Express), teine oli Josten Vaidem (Viljandi Rattaklubi), kellel kulus raja läbimiseks 1:18.47, poodiumi lõpetas 1:18.57ga Greg Hallop (AT Sport).

Naiste konkurentsis ei olnud pikal maal vastast Maris Lillepile (RedBike), kes läbis raja 1:31.52ga. Lillepi sõnul oli rada huvitav ja vaheldusrikas. Ka päev varem võistelnud rattur pidas mõõduvõttu selle nädalavahetuse parimaks sõiduks. Lillepile järgnesid 1:32.05ga Tatjana Dobolina (Spordipartner) ja korraldajaklubi JK Paralepa värvides pedaaliv Kädi Raadla, kes kattis 38 km 1:35.16ga.

Lühikesel põhidistantsil, millel seekord pikkust 18 km, võttis korraldajate rõõmuks veenva võidu Taavi Lehemaa (JK Paralepa), saades ajaks 40.59. Mõningase vahega lõpetas teisena M16 vanuseklassi võitja Markus Välja (Nõmme Rattaklubi), kellele kanti lõpuprotokolli aeg 43.20. Kolmandana veeres üle finišijoone samuti M16 vanuseklassis võistlev Robin Vahter. JRK Viiking sõitjal kulus raja läbimiseks 43 minutit ja 33 sekundit.

Naiste arvestuses võidutses lühikesel põhisõidul Kristiina Kõll-Grünberg (Porter Racing). N40 vanuseklassi kuuluv rattur sai ajaks 45.39. Grünbergile järgnesid kaks N12 vanuseklassi tüdrukut. Zlata Bronishevskaja (Maardu Kalev Jalgrattakool) teise koha ajaks kujunes 45.57, kolmanda koha saanud Lauren Pohl (CFC) läbis raja täpselt 46 minutiga.

Naiskondadest oli etapi parim RedBike Team Naised, edukaimaks võistkonnaks osutus AT Sport Team.

Lastesõitudes osaleti traditsiooniliselt kolmel distantsil. Kõigepealt lähetati rajale 2 km sõitjad. Siin jäi konkurentidele püüdmatuks Hardy Grünberg (Porter Racing), kes läbis võistlusmaa 3.44ga. Teisel kohal lõpetas 3.47ga Oskar Lemloch (CFC), kolmas oli kiireim tüdruk Berit Grünberg (Porter Racing). Tüdrukute võitja ajaks märgiti 3.48.

1 km sõidu võitis 2.17ga Kristofer Kivilo (RedBike). Talle järgnes tüdrukute kiireim Marit Kallas, ajaga 2.34, kolmas oli 2.41ga Mairold Kivi (Hawaii Express Kuressaare).

Lastesõitudele pani punkti alati meeleolukas tillude sõit, kus ka seekord stardijoone pikkuse jagu noori rattahuvilisi kaasa tegi, kõigil rattal uhkelt number üks!

Nagu ülal mainitud, oli Paralepa VII Rattamaratoni näol tegemist sarja viimase, kolmanda etapiga, mistõttu hõigati finišis välja ka sarja koondtulemused.

Pikal distantsil kogus kolme etapi lõikes enim punkte Josten Vaidem Viljandi Rattaklubist (1484p), talle järgnes AT Sport klubi värve kaitsev Greg Hallop (1478p). Kolmas oli Hallopist vaid ühe punkti vähem kogunud Hawaii Expressi mees Gert Kivistik (1477p).

Naiste pika maa kokkuvõtte võitis klubi Spordipartner esindaja Tatajana Dobolina (1319p), vaid kolm punkti vähem kogus RedBike sõitja Maris Lillep. Kolmanda koha naiste punktiarvestuses sai JK Paralepa rattur Kädi Raadla (1226p).

Lühikese distantsi kokkuvõttes kogus enim punkte Robin Vahter JRK Viiking klubist (1190p), teisele kohale platseerus Nõmme Rattaklubi esindav Markus Välja (1168p) ja kolmas oli sammuti Nõmme Rattaklubi noorsportlane Kaaro Kalmus (1158p).

Naiste koondarvestuses kogus enim punkte Porter Racingu eest võistlev Kristiina Kõll-Grünberg (1140p), talle järgnesid Zlata Bronishevskaja Maardu Kalevi Jalgrattakoolist (1120p) ja CFC sõitja Lauren Pohl (1118p).

Parim naiskond hooaja kokkuvõttes oli RedBike Team Naised (3592p), neile järgnesid CFC kiired ja vihased (3241p) ning Spordipartner Racing Girls (2900p). Kolm edukamat meeste võistkonda olid RedBike (4368p), AT Sport Team (4358p) ja Spordipartner Rattapood (3169p).

Selleks hooajaks sai sari läbi. Tore oli etappidel näha nii vanu olijaid kui ka täiesti esimest korda ratta selga istunuid. Läbi kolme etapi saadi kindlasti üksteisega lähedasemaks ja paljudest sõitjatest on kujunenud omamoodi sõpruskond, keda Marimetsa Kapp ikka ja jälle kokku toob.